Mean Well HLG-240H-42A LED Driver 240.24 W 42 V 5.72 A Constant Current Voltage 90
HomeStore
This is a LED Driver, 240.24 W, 42 V, 5.72 A, Constant Current, Constant Voltage, 90 V product from MEAN WELL with the model number HLG-240H-42A
Product details
Power Supply Approvals -
Output Power Max 240.24W
Output Voltage Max 42V
Output Current 5.72A
LED Driver Mode Constant Current, Constant Voltage
Input Voltage Min 90V
Input Voltage Max 305V
Product Range HLG-240H Series
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number HLG-240H-42A
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Power Supply Approvals -
Output Power Max 240.24W
Output Voltage Max 42V
Output Current 5.72A
Input Voltage Min 90V
Input Voltage Max 305V
Product Range HLG-240H Series
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number HLG-240H-42A
Description
Output Power Max 240.24W
Output Voltage Max 42V
Output Current 5.72A
Input Voltage Min 90V
Input Voltage Max 305V
Part Number HLG-240H-42A
Mean Well HLG-240H-42A LED Driver 240.24 W 42 V 5.72 A Constant Current Voltage 90 | Tanotis