Mean Well HLG-120H-36A LED Driver 122.4 W 36 V 3.4 A Constant Current Voltage 90 305
HomeStore
HLG-120H Series is a 120W AC/DC LED driver featuring the dual mode constant voltage and constant current output. The design of metal housing and IP67/IP65 ingress protection level allows this series to fit both indoor and outdoor applications. Applications
LED Lighting
Product details
Output Power Max 122.4W
Output Voltage Max 36V
Output Current 3.4A
LED Driver Mode Constant Current, Constant Voltage
Input Voltage Min 90V
Input Voltage Max 305V
Product Range HLG-120H Series
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number HLG-120H-36A
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
LED Lighting
Product details
Output Power Max 122.4W
Output Voltage Max 36V
Output Current 3.4A
Input Voltage Min 90V
Input Voltage Max 305V
Product Range HLG-120H Series
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number HLG-120H-36A
Description
Output Power Max 122.4W
Output Voltage Max 36V
Output Current 3.4A
Input Voltage Min 90V
Input Voltage Max 305V
Part Number HLG-120H-36A
Mean Well HLG-120H-36A LED Driver 122.4 W 36 V 3.4 A Constant Current Voltage 90 305 | Tanotis