Mean Well HLG-120H-12 LED Driver 120 W 12 V 10 A Constant Current Voltage 90 305
HomeStore
HLG-120H Series is a 120W AC/DC LED driver featuring the dual mode constant voltage and constant current output. The design of metal housing and IP67/IP65 ingress protection level allows this series to fit both indoor and outdoor applications. Applications
LED Lighting
Product details
Output Power Max 120W
Output Voltage Max 12V
Output Current 10A
LED Driver Mode Constant Current, Constant Voltage
Input Voltage Min 90V
Input Voltage Max 305V
Product Range HLG-120H Series
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number HLG-120H-12
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
LED Lighting
Product details
Output Power Max 120W
Output Voltage Max 12V
Output Current 10A
Input Voltage Min 90V
Input Voltage Max 305V
Product Range HLG-120H Series
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number HLG-120H-12
Description
Output Power Max 120W
Output Voltage Max 12V
Output Current 10A
Input Voltage Min 90V
Input Voltage Max 305V
Part Number HLG-120H-12
Mean Well HLG-120H-12 LED Driver 120 W 12 V 10 A Constant Current Voltage 90 305 | Tanotis