Mean Well HLG-40H-36A LED Driver 40.32 W 36 V 1.12 A Constant Current Voltage 90 305
HomeStore
This is a LED Driver, 40.32 W, 36 V, 1.12 A, Constant Current, Constant Voltage, 90 V, 305 V product from MEAN WELL with the model number HLG-40H-36A
Product details
Output Power Max 40.32W
Output Voltage Max 36V
Output Current 1.12A
LED Driver Mode Constant Current, Constant Voltage
Input Voltage Min 90V
Input Voltage Max 305V
Product Range HLG-40H Series
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number HLG-40H-36A
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Output Power Max 40.32W
Output Voltage Max 36V
Output Current 1.12A
Input Voltage Min 90V
Input Voltage Max 305V
Product Range HLG-40H Series
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number HLG-40H-36A
Description
Output Power Max 40.32W
Output Voltage Max 36V
Output Current 1.12A
Input Voltage Min 90V
Input Voltage Max 305V
Part Number HLG-40H-36A
Mean Well HLG-40H-36A LED Driver 40.32 W 36 V 1.12 A Constant Current Voltage 90 305 | Tanotis