WELWYN PCF0603R-499RBT1 SMD Chip Resistor, Thin Film, 499 ohm, 50 V, 0603 [1608 Metric], 63 mW, � 0.1%, PCF Series
Product details
| Resistance | 499ohm |
| Resistor Case Style | 0603 [1608 Metric] |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Voltage Rating | 50V |
| Resistance Tolerance | � 0.1% |
| Product Range | PCF Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Temperature Coefficient | � 25ppm/�C |
| Power Rating | 63mW |
| Brand | WELWYN |
| Part Number | PCF0603R-499RBT1 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Resistance | 499ohm |
| Voltage Rating | 50V |
| Product Range | PCF Series |
| Power Rating | 63mW |
| Brand | WELWYN |
Description
| Resistance | 499ohm |
| Voltage Rating | 50V |
| Power Rating | 63mW |