![Holsworthy - TE Connectivity RQ73C2A8K87BTDF SMD Chip Resistor 0805 [2012 Metric] 8.87 Kohm RQ73 Series 100 V Thin Film 200 mW](https://img.tanovolt.shop/images/product/holsworthy-te-connectivity-rq73c2a8k87btdf-smd-chip-resistor-0805-2012-metric-8-87-kohm-rq73-series-100-v-thin-film-200-mw-1.jpg)
Holsworthy - TE Connectivity RQ73C2A8K87BTDF SMD Chip Resistor 0805 [2012 Metric] 8.87 Kohm RQ73 Series 100 V Thin Film 200 mW
Product details
| Resistor Case Style | 0805 [2012 Metric] |
| Resistance | 8.87kohm |
| Product Range | RQ73 Series |
| Voltage Rating | 100V |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Power Rating | 200mW |
| Resistance Tolerance | ? 0.1% |
| Temperature Coefficient | ? 10ppm/?C |
| Automotive Qualification Standard | AEC-Q200 |
Other details
| Brand | HOLSWORTHY - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | RQ73C2A8K87BTDF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Resistance | 8.87kohm |
| Voltage Rating | 100V |
| Power Rating | 200mW |
Other details
Description
| Resistance | 8.87kohm |
| Voltage Rating | 100V |
| Power Rating | 200mW |