TE CONNECTIVITY CPF0402B127KE1 SMD Chip Resistor, Precision, 127 kohm, 25 V, 0402 [1005 Metric], 63 mW, ± 0.1%, CPF Series
HomeStore
Product details
Resistance 127kohm
Resistor Case Style 0402 [1005 Metric]
Resistor Element Type Thin Film
Voltage Rating 25V
Resistance Tolerance ± 0.1%
Product Range CPF Series
Automotive Qualification Standard -
Temperature Coefficient ± 25ppm/°C
Power Rating 63mW
Packaging Cut Tape
Other details
Brand TE CONNECTIVITY
Part Number CPF0402B127KE1
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 127kohm
Voltage Rating 25V
Resistance Tolerance ± 0.1%
Product Range CPF Series
Power Rating 63mW
Packaging Cut Tape
Other details
Brand TE CONNECTIVITY
Part Number CPF0402B127KE1
Resistance 127kohm
Voltage Rating 25V
Resistance Tolerance ± 0.1%
Power Rating 63mW
Part Number CPF0402B127KE1
TE CONNECTIVITY CPF0402B127KE1 SMD Chip Resistor, Precision, 127 kohm, 25 V, 0402 [1005 Metric], 63 mW, ± 0.1%, CPF Series | Tanotis