![TE CONNECTIVITY CPF0402B147KE1 SMD Chip Resistor, Precision, 147 kohm, 25 V, 0402 [1005 Metric], 63 mW, ± 0.1%, CPF Series](https://img.tanovolt.shop/images/product/te-connectivity-cpf0402b147ke1-smd-chip-resistor-precision-147-kohm-25-v-0402-1005-metric-63-mw-plusmn-0-1-cpf-series-1.jpg)
TE CONNECTIVITY CPF0402B147KE1 SMD Chip Resistor, Precision, 147 kohm, 25 V, 0402 [1005 Metric], 63 mW, ± 0.1%, CPF Series
Product details
| Resistance | 147kohm |
| Voltage Rating | 25V |
| Resistor Case Style | 0402 [1005 Metric] |
| Power Rating | 63mW |
| Resistance Tolerance | ± 0.1% |
| Product Range | CPF Series |
| Packaging | Cut Tape |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Temperature Coefficient | ± 25ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | CPF0402B147KE1 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Resistance | 147kohm |
| Voltage Rating | 25V |
| Power Rating | 63mW |
| Product Range | CPF Series |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
Description
| Resistance | 147kohm |
| Voltage Rating | 25V |
| Power Rating | 63mW |