TE CONNECTIVITY RN73C2A42K2BTDF SMD Chip Resistor, Thin Film, 42.2 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 100 mW, ± 0.1%, RN73 Series
HomeStore
This is a SMD Chip Resistor, Thin Film, 42.2 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 100 mW, ± 0.1%, RN73 Series product from TE CONNECTIVITY with the model number RN73C2A42K2BTDF
Product details
Resistance 42.2kohm
Voltage Rating 100V
Resistor Case Style 0805 [2012 Metric]
Power Rating 100mW
Resistance Tolerance ± 0.1%
Product Range RN73 Series
Packaging Cut Tape
Resistor Element Type Thin Film
Temperature Coefficient ± 10ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand TE CONNECTIVITY
Part Number RN73C2A42K2BTDF
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
3D Product Image EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 42.2kohm
Voltage Rating 100V
Power Rating 100mW
Resistance Tolerance ± 0.1%
Product Range RN73 Series
Packaging Cut Tape
Other details
Brand TE CONNECTIVITY
Part Number RN73C2A42K2BTDF
Product Information
Shipping & Returns
Description
Resistance 42.2kohm
Voltage Rating 100V
Power Rating 100mW
Resistance Tolerance ± 0.1%
Part Number RN73C2A42K2BTDF
TE CONNECTIVITY RN73C2A42K2BTDF SMD Chip Resistor, Thin Film, 42.2 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 100 mW, ± 0.1%, RN73 Series | Tanotis