WELWYN PCF0805R-1K05BT1 SMD Chip Resistor, Thin Film, 1.05 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 100 mW, ± 0.1%, PCF Series
HomeStore
This is a SMD Chip Resistor, Thin Film, 1.05 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 100 mW, ± 0.1%, PCF Series product from WELWYN with the model number PCF0805R-1K05BT1
Product details
Resistance 1.05kohm
Resistor Case Style 0805 [2012 Metric]
Resistor Element Type Thin Film
Voltage Rating 100V
Resistance Tolerance ± 0.1%
Product Range PCF Series
Automotive Qualification Standard -
Temperature Coefficient ± 25ppm/°C
Power Rating 100mW
Packaging Cut Tape
Other details
Brand WELWYN
Part Number PCF0805R-1K05BT1
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Product details
Resistance 1.05kohm
Voltage Rating 100V
Resistance Tolerance ± 0.1%
Product Range PCF Series
Power Rating 100mW
Packaging Cut Tape
Other details
Brand WELWYN
Part Number PCF0805R-1K05BT1
Product Information
Shipping & Returns
Description
Resistance 1.05kohm
Voltage Rating 100V
Resistance Tolerance ± 0.1%
Power Rating 100mW
Part Number PCF0805R-1K05BT1
WELWYN PCF0805R-1K05BT1 SMD Chip Resistor, Thin Film, 1.05 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 100 mW, ± 0.1%, PCF Series | Tanotis