![WELWYN PCF0603R-33K2BT1 SMD Chip Resistor, Thin Film, 33.2 kohm, 50 V, 0603 [1608 Metric], 63 mW, � 0.1%, PCF Series](https://img.tanovolt.shop/images/product/welwyn-pcf0603r-33k2bt1-smd-chip-resistor-thin-film-33-2-kohm-50-v-0603-1608-metric-63-mw-iuml-iquest-frac12-0-1-pcf-series-1.jpg)
WELWYN PCF0603R-33K2BT1 SMD Chip Resistor, Thin Film, 33.2 kohm, 50 V, 0603 [1608 Metric], 63 mW, � 0.1%, PCF Series
Product details
| Resistance | 33.2kohm |
| Resistor Case Style | 0603 [1608 Metric] |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Voltage Rating | 50V |
| Resistance Tolerance | � 0.1% |
| Product Range | PCF Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Temperature Coefficient | � 25ppm/�C |
| Power Rating | 63mW |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | WELWYN |
| Part Number | PCF0603R-33K2BT1 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Resistance | 33.2kohm |
| Voltage Rating | 50V |
| Product Range | PCF Series |
| Power Rating | 63mW |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | WELWYN |
Description
| Resistance | 33.2kohm |
| Voltage Rating | 50V |
| Power Rating | 63mW |