TE CONNECTIVITY RU73X2A10KLTDF SMD Chip Resistor, Precision, 10 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 0.1 W, � 0.01%, RU73 Series
HomeStore
This is a SMD Chip Resistor, Precision, 10 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 0.1 W, � 0.01%, RU73 Series product from TE CONNECTIVITY with the model number RU73X2A10KLTDF
Product details
Temperature Coefficient � 2ppm/�C
Power Rating 100mW
Resistor Element Material Thin Film
Automotive Qualification Standard -
Resistance 10kohm
Resistance Tolerance � 0.01%
Packaging Cut Tape
Product Range RU73 Series
Resistor Case Style 0805 [2012 Metric]
Voltage Rating 100V
Other details
Brand TE CONNECTIVITY
Part Number RU73X2A10KLTDF
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Power Rating 100mW
Resistance 10kohm
Resistance Tolerance � 0.01%
Packaging Cut Tape
Product Range RU73 Series
Voltage Rating 100V
Other details
Brand TE CONNECTIVITY
Part Number RU73X2A10KLTDF
Description
Power Rating 100mW
Resistance 10kohm
Resistance Tolerance � 0.01%
Voltage Rating 100V
Part Number RU73X2A10KLTDF
TE CONNECTIVITY RU73X2A10KLTDF SMD Chip Resistor, Precision, 10 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 0.1 W, � 0.01%, RU73 Series | Tanotis