SUSUMU RG1608N-104-W-T1 RES, 100K, 0.05%, 0.1W, METAL FILM, 0603
Product details
| Resistance: 100kohm |
| Resistance Tolerance: ± 0.05% |
| Power Rating: 100mW |
| Resistor Case / Package: 0603 [1608 Metric] |
| Resistor Technology: Metal Film (Thin Film) |
| Resistor Type: High Precision |
| Product Range: RG series |
| Temperature Coefficient: ± 10ppm/°C |
| Voltage Rating: 100V |
| Product Length: 1.6mm |
| Product Width: 0.8mm |
| Operating Temperature Min: -55°C |
| Operating Temperature Max: 155°C |
| Qualification: AEC-Q200 |
Other details
| Brand | SUSUMU |
| Part Number | RG1608N-104-W-T1 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
$0.26SUSUMU RG1608N-104-W-T1 RES, 100K, 0.05%, 0.1W, METAL FILM, 0603
Product details
| Resistance: 100kohm |
| Power Rating: 100mW |
| Product Range: RG series |
| Voltage Rating: 100V |
| Product Length: 1.6mm |
| Product Width: 0.8mm |
| Qualification: AEC-Q200 |
Other details
| Brand | SUSUMU |
Description
| Resistance: 100kohm |
| Power Rating: 100mW |
| Voltage Rating: 100V |
| Product Length: 1.6mm |
| Product Width: 0.8mm |