![NEOHM - TE CONNECTIVITY CPF0402B15KE1 SMD Chip Resistor, Thin Film, 15 kohm, 25 V, 0402 [1005 Metric], 63 mW, ± 0.1%, CPF Series](https://img.tanovolt.shop/images/product/neohm-te-connectivity-cpf0402b15ke1-smd-chip-resistor-thin-film-15-kohm-25-v-0402-1005-metric-63-mw-plusmn-0-1-cpf-series-1.jpg)
NEOHM - TE CONNECTIVITY CPF0402B15KE1 SMD Chip Resistor, Thin Film, 15 kohm, 25 V, 0402 [1005 Metric], 63 mW, ± 0.1%, CPF Series
NEOHM - TE CONNECTIVITY CPF0402B15KE1 SMD Chip Resistor, Thin Film, 15 kohm, 25 V, 0402 [1005 Metric], 63 mW, ± 0.1%, CPF Series
Product details
| Resistance | 15kohm |
| Voltage Rating | 25V |
| Resistor Case Style | 0402 [1005 Metric] |
| Power Rating | 63mW |
| Resistance Tolerance | ± 0.1% |
| Product Range | CPF Series |
| Packaging | Cut Tape |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Temperature Coefficient | ± 25ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | NEOHM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | CPF0402B15KE1 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
NEOHM - TE CONNECTIVITY CPF0402B15KE1 SMD Chip Resistor, Thin Film, 15 kohm, 25 V, 0402 [1005 Metric], 63 mW, ± 0.1%, CPF Series
Product details
| Resistance | 15kohm |
| Voltage Rating | 25V |
| Resistor Case Style | 0402 [1005 Metric] |
| Power Rating | 63mW |
| Resistance Tolerance | ± 0.1% |
| Product Range | CPF Series |
| Packaging | Cut Tape |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Temperature Coefficient | ± 25ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | NEOHM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | CPF0402B15KE1 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Resistance | 15kohm |
| Voltage Rating | 25V |
| Resistor Case Style | 0402 [1005 Metric] |
| Power Rating | 63mW |
| Resistance Tolerance | ± 0.1% |
| Product Range | CPF Series |
| Packaging | Cut Tape |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Temperature Coefficient | ± 25ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | NEOHM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | CPF0402B15KE1 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












