![Neohm - TE Connectivity 1-1614884-4 SMD Chip Resistor 0805 [2012 Metric] 7.5 ohm CPF Series 100 V Thin Film mW](https://img.tanovolt.shop/images/product/neohm-te-connectivity-1-1614884-4-smd-chip-resistor-0805-2012-metric-7-5-ohm-cpf-series-100-v-thin-film-mw-1.jpg)
Neohm - TE Connectivity 1-1614884-4 SMD Chip Resistor 0805 [2012 Metric] 7.5 ohm CPF Series 100 V Thin Film mW
Neohm - TE Connectivity 1-1614884-4 SMD Chip Resistor 0805 [2012 Metric] 7.5 ohm CPF Series 100 V Thin Film mW
Product details
| Resistor Case Style | 0805 [2012 Metric] |
| Resistance | 7.5ohm |
| Product Range | CPF Series |
| Voltage Rating | 100V |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Power Rating | 100mW |
| Resistance Tolerance | ± 0.1% |
| Temperature Coefficient | ± 25ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | NEOHM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 1-1614884-4 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Neohm - TE Connectivity 1-1614884-4 SMD Chip Resistor 0805 [2012 Metric] 7.5 ohm CPF Series 100 V Thin Film mW
Product details
| Resistor Case Style | 0805 [2012 Metric] |
| Resistance | 7.5ohm |
| Product Range | CPF Series |
| Voltage Rating | 100V |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Power Rating | 100mW |
| Resistance Tolerance | ± 0.1% |
| Temperature Coefficient | ± 25ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | NEOHM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 1-1614884-4 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Resistor Case Style | 0805 [2012 Metric] |
| Resistance | 7.5ohm |
| Product Range | CPF Series |
| Voltage Rating | 100V |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Power Rating | 100mW |
| Resistance Tolerance | ± 0.1% |
| Temperature Coefficient | ± 25ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | NEOHM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 1-1614884-4 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












