![Holsworthy - TE Connectivity RP73D2B11KBTG SMD Chip Resistor 1206 [3216 Metric] 11 Kohm RP73 Series 200 V Thin Film 250 mW](https://img.tanovolt.shop/images/product/holsworthy-te-connectivity-rp73d2b11kbtg-smd-chip-resistor-1206-3216-metric-11-kohm-rp73-series-200-v-thin-film-250-mw-1.jpg)
Holsworthy - TE Connectivity RP73D2B11KBTG SMD Chip Resistor 1206 [3216 Metric] 11 Kohm RP73 Series 200 V Thin Film 250 mW
Product details
| Resistor Case Style | 1206 [3216 Metric] |
| Resistance | 11kohm |
| Product Range | RP73 Series |
| Voltage Rating | 200V |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Power Rating | 250mW |
| Resistance Tolerance | ± 0.1% |
| Temperature Coefficient | ± 15ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | HOLSWORTHY - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | RP73D2B11KBTG |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Resistance | 11kohm |
| Voltage Rating | 200V |
| Power Rating | 250mW |
Other details
Description
| Resistance | 11kohm |
| Voltage Rating | 200V |
| Power Rating | 250mW |