CGS - TE CONNECTIVITY 3430A3F51RTDF SMD Chip Resistor, 51 ohm, ± 1%, 3 W, 1225 Wide [3264 Metric], Thick Film, High Power
HomeStore
Product details
Resistance: 51ohm
Resistance Tolerance: ± 1%
Power Rating: 3W
Resistor Case / Package: 1225 Wide [3264 Metric]
Resistor Technology: Thick Film
Resistor Type: High Power
Product Range: 3430 Series
Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C
Voltage Rating: 200V
Product Length: 3.2mm
Product Width: 6.4mm
Operating Temperature Min: -55°C
Operating Temperature Max: 155°C
Qualification: AEC-Q200
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number 3430A3F51RTDF
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Resistance: 51ohm
Resistance Tolerance: ± 1%
Power Rating: 3W
Resistor Type: High Power
Product Range: 3430 Series
Voltage Rating: 200V
Product Length: 3.2mm
Product Width: 6.4mm
Qualification: AEC-Q200
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number 3430A3F51RTDF
Resistance: 51ohm
Resistance Tolerance: ± 1%
Power Rating: 3W
Voltage Rating: 200V
Product Length: 3.2mm
Product Width: 6.4mm
Part Number 3430A3F51RTDF
CGS - TE CONNECTIVITY 3430A3F51RTDF SMD Chip Resistor, 51 ohm, ± 1%, 3 W, 1225 Wide [3264 Metric], Thick Film, High Power | Tanotis