TE CONNECTIVITY UPF50B100KV Through Hole Resistor, UPF Series, 100 kohm, 500 mW, ± 0.1%, 300 V, Axial Leaded
HomeStore
This is a Through Hole Resistor, UPF Series, 100 kohm, 500 mW, ± 0.1%, 300 V, Axial Leaded product from TE CONNECTIVITY with the model number UPF50B100KV
Product details
Temperature Coefficient ± 5ppm/°C
Power Rating 500mW
Automotive Qualification Standard -
Resistance 100kohm
Resistance Tolerance ± 0.1%
Resistor Element Type Metal Film
Product Range UPF Series
Resistor Case Style Axial Leaded
Voltage Rating 300V
Other details
Brand TE CONNECTIVITY
Part Number UPF50B100KV
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Power Rating 500mW
Resistance 100kohm
Resistance Tolerance ± 0.1%
Product Range UPF Series
Voltage Rating 300V
Other details
Brand TE CONNECTIVITY
Part Number UPF50B100KV
Description
Power Rating 500mW
Resistance 100kohm
Resistance Tolerance ± 0.1%
Voltage Rating 300V
Part Number UPF50B100KV
TE CONNECTIVITY UPF50B100KV Through Hole Resistor, UPF Series, 100 kohm, 500 mW, ± 0.1%, 300 V, Axial Leaded | Tanotis