Neohm - TE Connectivity ROX7J2K7 Through Hole Resistor Flame Proof 2.7 Kohm ROX Series 7 W ± 5% Axial Leaded 750 V
HomeStore
This is a Through Hole Resistor, Flame Proof, 2.7 kohm, ROX Series, 7 W, ? 5%, Axial Leaded, 750 V product from NEOHM - TE CONNECTIVITY with the model number ROX7J2K7
Product details
Resistance 2.7kohm
Product Range ROX Series
Power Rating 7W
Resistance Tolerance ? 5%
Resistor Case Style Axial Leaded
Voltage Rating 750V
Resistor Element Type Metal Oxide
Temperature Coefficient ? 350ppm/?C
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand NEOHM - TE CONNECTIVITY
Part Number ROX7J2K7
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 2.7kohm
Product Range ROX Series
Power Rating 7W
Resistance Tolerance ? 5%
Voltage Rating 750V
Other details
Brand NEOHM - TE CONNECTIVITY
Part Number ROX7J2K7
Description
Resistance 2.7kohm
Power Rating 7W
Resistance Tolerance ? 5%
Voltage Rating 750V
Part Number ROX7J2K7
Neohm - TE Connectivity ROX7J2K7 Through Hole Resistor Flame Proof 2.7 Kohm ROX Series 7 W ± 5% Axial Leaded 750 V | Tanotis