CADDOCK MP925-100K-1% CURRENT SENSE RESISTOR, 100KOHM, 25W, 1%
HomeStore
This is a CURRENT SENSE RESISTOR, 100KOHM, 25W, 1% product from CADDOCK with the model number MP925-100K-1%
Product details
Temperature Coefficient -20ppm/°C to +80ppm/°C
Power Rating 25W
Automotive Qualification Standard -
Resistance 100kohm
Resistance Tolerance ± 1%
Resistor Element Type Thick Film
Product Range MP900 Series
Resistor Case Style TO-220
Voltage Rating 500V
Other details
Brand CADDOCK
Part Number MP925-100K-1%
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Power Rating 25W
Resistance 100kohm
Resistance Tolerance ± 1%
Product Range MP900 Series
Resistor Case Style TO-220
Voltage Rating 500V
Other details
Brand CADDOCK
Part Number MP925-100K-1%
Description
Power Rating 25W
Resistance 100kohm
Resistance Tolerance ± 1%
Voltage Rating 500V
Part Number MP925-100K-1%
CADDOCK MP925-100K-1% CURRENT SENSE RESISTOR, 100KOHM, 25W, 1% | Tanotis