MULTICOMP MCMF02WJJ0101A10 METAL FILM RESISTOR, 100 OHM, 2W, 5%
Product details
| Resistance | 100ohm |
| Voltage Rating | 500V |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Power Rating | 2W |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | MCMF Series |
| Resistor Element Type | Metal Film |
| Temperature Coefficient | ± 250ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCMF02WJJ0101A10 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
$0.18MULTICOMP MCMF02WJJ0101A10 METAL FILM RESISTOR, 100 OHM, 2W, 5%
Product details
| Resistance | 100ohm |
| Voltage Rating | 500V |
| Power Rating | 2W |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Quantity | Each |
Description
| Resistance | 100ohm |
| Voltage Rating | 500V |
| Power Rating | 2W |