Vishay Foil Resistors Y0007100K000T9L Through Hole Resistor 100 Kohm S Series 600 mW ± 0.01% Radial Leaded 300 V
Product details
| Resistance | 100kohm |
| Product Range | S Series |
| Power Rating | 600mW |
| Resistance Tolerance | ± 0.01% |
| Resistor Case Style | Radial Leaded |
| Voltage Rating | 300V |
| Resistor Element Type | Metal Foil |
| Temperature Coefficient | ± 2ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
Other details
| Brand | VISHAY FOIL RESISTORS |
| Part Number | Y0007100K000T9L |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Resistance | 100kohm |
| Product Range | S Series |
| Power Rating | 600mW |
| Voltage Rating | 300V |
Other details
| Quantity | Each |
Description
| Resistance | 100kohm |
| Power Rating | 600mW |
| Voltage Rating | 300V |