TE Connectivity RP73PF1J178KBTDF RP73PF1J178KBTDF SMD Chip Resistor 178 Kohm ± 0.1% 166 mW 0603 [1608 Metric] Thin Film High Power
HomeStore
This is a RP73PF1J178KBTDF SMD Chip Resistor , 178 kohm, ± 0.1%, 166 mW, 0603 [1608 Metric], Thin Film, High Power product from TE CONNECTIVITY with the model number RP73PF1J178KBTDF
Other details
Brand TE CONNECTIVITY
Part Number RP73PF1J178KBTDF
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Other details
Brand TE CONNECTIVITY
Part Number RP73PF1J178KBTDF
Description
Part Number RP73PF1J178KBTDF
TE Connectivity RP73PF1J178KBTDF RP73PF1J178KBTDF SMD Chip Resistor 178 Kohm ± 0.1% 166 mW 0603 [1608 Metric] Thin Film High Power | Tanotis