TE Connectivity CPF0603B16KE1 CPF0603B16KE1 SMD Chip Resistor 16 Kohm ± 0.1% 62.5 mW 0603 [1608 Metric] Thin Film Precision Low TCR
HomeStore
This is a CPF0603B16KE1 SMD Chip Resistor , 16 kohm, ± 0.1%, 62.5 mW, 0603 [1608 Metric], Thin Film, Precision Low TCR product from TE CONNECTIVITY with the model number CPF0603B16KE1
Other details
Brand TE CONNECTIVITY
Part Number CPF0603B16KE1
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Drawing EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Other details
Brand TE CONNECTIVITY
Part Number CPF0603B16KE1
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number CPF0603B16KE1
TE Connectivity CPF0603B16KE1 CPF0603B16KE1 SMD Chip Resistor 16 Kohm ± 0.1% 62.5 mW 0603 [1608 Metric] Thin Film Precision Low TCR | Tanotis