TDK SPM7054VC-470M-D Power Inductor (SMD), 47 µH, 2.6 A, Shielded, 3.8 A, SPM-VC-D Series
Product details
| Inductance: 47µH |
| RMS Current (Irms): 2.6A |
| Inductor Construction: Shielded |
| Saturation Current (Isat): 3.8A |
| Product Range: SPM-VC-D Series |
| Inductor Case / Package: - |
| DC Resistance Max: 0.162ohm |
| Inductance Tolerance: ± 20% |
| Product Length: 7.5mm |
| Product Width: 7mm |
| Product Height: 5.4mm |
Other details
| Brand | TDK |
| Part Number | SPM7054VC-470M-D |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
$0.62TDK SPM7054VC-470M-D Power Inductor (SMD), 47 µH, 2.6 A, Shielded, 3.8 A, SPM-VC-D Series
Product details
| Inductance: 47µH |
| RMS Current (Irms): 2.6A |
| Inductor Case / Package: - |
| Product Length: 7.5mm |
| Product Width: 7mm |
| Product Height: 5.4mm |
Other details
| Brand | TDK |
Description
| Inductance: 47µH |
| RMS Current (Irms): 2.6A |
| Product Length: 7.5mm |
| Product Width: 7mm |
| Product Height: 5.4mm |