COILCRAFT RFS1317-274KE INDUCTOR, 270UH, 2.05A, 10%, RADIAL
Product details
| DC Resistance Max | 0.263ohm |
| Saturation Current (Isat) | 1.7A |
| Packaging | Each |
| Inductance Tolerance | ± 10% |
| Product Range | RFS1317 Series |
| RMS Current (Irms) | 2.05A |
| Inductance | 270µH |
Other details
| Brand | COILCRAFT |
| Part Number | RFS1317-274KE |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
$0.90COILCRAFT RFS1317-274KE INDUCTOR, 270UH, 2.05A, 10%, RADIAL
Product details
| Packaging | Each |
| RMS Current (Irms) | 2.05A |
| Inductance | 270µH |
Other details
| Brand | COILCRAFT |
| Quantity | Each |
Description
| RMS Current (Irms) | 2.05A |
| Inductance | 270µH |