TDK CLF7045NIT-221M-D Surface Mount Power Inductor, CLF-NI-D Series, 220 µH, 750 mA, 560 mA, Shielded, 0.55 ohm
HomeStore
This is a Surface Mount Power Inductor, CLF-NI-D Series, 220 µH, 750 mA, 560 mA, Shielded, 0.55 ohm product from TDK with the model number CLF7045NIT-221M-D
Product details
Inductance Tolerance ± 20%
RMS Current (Irms) 750mA
Saturation Current (Isat) 560mA
Power Inductor Case 7.4mm x 7mm x 4.5mm
Inductance 220µH
Inductor Construction Shielded
Product Range CLF-NI-D Series
DC Resistance Max 0.55ohm
Packaging Cut Tape
Other details
Brand TDK
Part Number CLF7045NIT-221M-D
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Inductance Tolerance ± 20%
RMS Current (Irms) 750mA
Inductance 220µH
Inductor Construction Shielded
Product Range CLF-NI-D Series
DC Resistance Max 0.55ohm
Packaging Cut Tape
Other details
Brand TDK
Part Number CLF7045NIT-221M-D
Description
Inductance Tolerance ± 20%
RMS Current (Irms) 750mA
Inductance 220µH
DC Resistance Max 0.55ohm
Part Number CLF7045NIT-221M-D
TDK CLF7045NIT-221M-D Surface Mount Power Inductor, CLF-NI-D Series, 220 µH, 750 mA, 560 mA, Shielded, 0.55 ohm | Tanotis