
WURTH ELEKTRONIK 744772330 INDUCTOR, POWER, 33UH, 10%, 8.3X8.3MM
Product details
| DC Resistance Max | 0.06ohm |
| Saturation Current (Isat) | 2.5A |
| Packaging | Each |
| Inductance Tolerance | ± 10% |
| Product Range | WE-TI Series |
| RMS Current (Irms) | 2A |
| Inductance | 33µH |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 744772330 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $1.50
-70%$1.50
$0.45WURTH ELEKTRONIK 744772330 INDUCTOR, POWER, 33UH, 10%, 8.3X8.3MM
Product details
| DC Resistance Max | 0.06ohm |
| Saturation Current (Isat) | 2.5A |
| Packaging | Each |
| Inductance Tolerance | ± 10% |
| Product Range | WE-TI Series |
| RMS Current (Irms) | 2A |
| Inductance | 33µH |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 744772330 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| DC Resistance Max | 0.06ohm |
| Saturation Current (Isat) | 2.5A |
| Packaging | Each |
| Inductance Tolerance | ± 10% |
| Product Range | WE-TI Series |
| RMS Current (Irms) | 2A |
| Inductance | 33µH |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 744772330 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










