BOURNS SRR0604-220ML Power Inductor (SMD), 22 µH, 900 mA, 1.2 A, SRR0604 Series, 6.5mm x 6.5mm x 4.8mm, Shielded
Product details
| Inductance | 22µH |
| RMS Current (Irms) | 900mA |
| Saturation Current (Isat) | 1.2A |
| Product Range | SRR0604 Series |
| Power Inductor Case | 6.5mm x 6.5mm x 4.8mm |
| Inductor Construction | Shielded |
| DC Resistance Max | 0.19ohm |
| Inductance Tolerance | ± 20% |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Part Number | SRR0604-220ML |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Product Change Notice EN |
Product details
| Inductance | 22µH |
| RMS Current (Irms) | 900mA |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Product Change Notice EN |
Description
| Inductance | 22µH |
| RMS Current (Irms) | 900mA |