
Panasonic ETQP4M100KFN Power Inductor (SMD) AEC-Q200 10 µH 4.1 A Shielded 8.1 PCC-M0648M-LE Series
Panasonic ETQP4M100KFN Power Inductor (SMD) AEC-Q200 10 µH 4.1 A Shielded 8.1 PCC-M0648M-LE Series
Product details
| Inductance | 10µH |
| RMS Current (Irms) | 4.1A |
| Inductor Construction | Shielded |
| Saturation Current (Isat) | 8.1A |
| Product Range | PCC-M0648M-LE Series |
| Power Inductor Case | 6.4mm x 6mm x 4.8mm |
| DC Resistance Max | 0.04444ohm |
| Inductance Tolerance | ± 20% |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | ETQP4M100KFN |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $1.41
-70%$1.41
$0.42Panasonic ETQP4M100KFN Power Inductor (SMD) AEC-Q200 10 µH 4.1 A Shielded 8.1 PCC-M0648M-LE Series
Product details
| Inductance | 10µH |
| RMS Current (Irms) | 4.1A |
| Inductor Construction | Shielded |
| Saturation Current (Isat) | 8.1A |
| Product Range | PCC-M0648M-LE Series |
| Power Inductor Case | 6.4mm x 6mm x 4.8mm |
| DC Resistance Max | 0.04444ohm |
| Inductance Tolerance | ± 20% |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | ETQP4M100KFN |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Inductance | 10µH |
| RMS Current (Irms) | 4.1A |
| Inductor Construction | Shielded |
| Saturation Current (Isat) | 8.1A |
| Product Range | PCC-M0648M-LE Series |
| Power Inductor Case | 6.4mm x 6mm x 4.8mm |
| DC Resistance Max | 0.04444ohm |
| Inductance Tolerance | ± 20% |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | ETQP4M100KFN |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











