Panasonic ETQP4M100KFN Power Inductor (SMD) AEC-Q200 10 µH 4.1 A Shielded 8.1 PCC-M0648M-LE Series
Product details
| Inductance | 10µH |
| RMS Current (Irms) | 4.1A |
| Inductor Construction | Shielded |
| Saturation Current (Isat) | 8.1A |
| Product Range | PCC-M0648M-LE Series |
| Power Inductor Case | 6.4mm x 6mm x 4.8mm |
| DC Resistance Max | 0.04444ohm |
| Inductance Tolerance | ± 20% |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | ETQP4M100KFN |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Inductance | 10µH |
| RMS Current (Irms) | 4.1A |
Other details
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | ETQP4M100KFN |
Description
| Inductance | 10µH |
| RMS Current (Irms) | 4.1A |