
Neohm - TE Connectivity YR1B3K4CC Through Hole Resistor 3.4 Kohm R Series 250 mW ± 0.1% Axial Leaded 500 V
Neohm - TE Connectivity YR1B3K4CC Through Hole Resistor 3.4 Kohm R Series 250 mW ± 0.1% Axial Leaded 500 V
Product details
| Resistance | 3.4kohm |
| Product Range | R Series |
| Power Rating | 250mW |
| Resistance Tolerance | ± 0.1% |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Voltage Rating | 500V |
| Resistor Element Type | Metal Alloy |
| Temperature Coefficient | ± 15ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | NEOHM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | YR1B3K4CC |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Neohm - TE Connectivity YR1B3K4CC Through Hole Resistor 3.4 Kohm R Series 250 mW ± 0.1% Axial Leaded 500 V
Product details
| Resistance | 3.4kohm |
| Product Range | R Series |
| Power Rating | 250mW |
| Resistance Tolerance | ± 0.1% |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Voltage Rating | 500V |
| Resistor Element Type | Metal Alloy |
| Temperature Coefficient | ± 15ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | NEOHM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | YR1B3K4CC |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Resistance | 3.4kohm |
| Product Range | R Series |
| Power Rating | 250mW |
| Resistance Tolerance | ± 0.1% |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Voltage Rating | 500V |
| Resistor Element Type | Metal Alloy |
| Temperature Coefficient | ± 15ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | NEOHM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | YR1B3K4CC |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












