![Neohm - TE Connectivity CPF0805B2K2E1 CPF0805B2K2E1 SMD Chip Resistor 2.2 Kohm ± 0.1% 100 mW 0805 [2012 Metric] Thin Film Precision Low TCR](https://img.tanovolt.shop/images/product/neohm-te-connectivity-cpf0805b2k2e1-cpf0805b2k2e1-smd-chip-resistor-2-2-kohm-acirc-plusmn-0-1-100-mw-0805-2012-metric-thin-film-precision-low-tcr-1.jpg)
Neohm - TE Connectivity CPF0805B2K2E1 CPF0805B2K2E1 SMD Chip Resistor 2.2 Kohm ± 0.1% 100 mW 0805 [2012 Metric] Thin Film Precision Low TCR
- EIA 0201, 0402, 0603, 0805, 1206, 1210, 2010, 2512 chip sizes available
- Temperature coefficient is 15ppm/°C, 25ppm/°C and 50ppm/°C
- ±0.1%, ±0.5% and ±1% tolerance
- Electroplated 100% matte Sn finish
- Operating temperature range -55°C to 125°C
Other details
| Brand | NEOHM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | CPF0805B2K2E1 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
Other details
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
Description