Murata B1047AS-6R8N=P3 Power Inductor (SMD) 6.8 µH 3.4 A Wirewound 3.6 DS75LC Series 7.3mm x 5mm
HomeStore
This is a Power Inductor (SMD), 6.8 µH, 3.4 A, Wirewound, 3.6 A, DS75LC Series, 7.3mm x 7.3mm x 5mm product from MURATA with the model number B1047AS-6R8N=P3
Product details
Inductance 6.8µH
RMS Current (Irms) 3.4A
Inductor Construction Wirewound
Saturation Current (Isat) 3.6A
Product Range DS75LC Series
Power Inductor Case 7.3mm x 7.3mm x 5mm
DC Resistance Max 0.036ohm
Inductance Tolerance ± 30%
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand MURATA
Part Number B1047AS-6R8N=P3
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Inductance 6.8µH
RMS Current (Irms) 3.4A
Saturation Current (Isat) 3.6A
Product Range DS75LC Series
DC Resistance Max 0.036ohm
Inductance Tolerance ± 30%
Other details
Brand MURATA
Part Number B1047AS-6R8N=P3
Description
Inductance 6.8µH
RMS Current (Irms) 3.4A
Saturation Current (Isat) 3.6A
DC Resistance Max 0.036ohm
Inductance Tolerance ± 30%
Part Number B1047AS-6R8N=P3
Murata B1047AS-6R8N=P3 Power Inductor (SMD) 6.8 µH 3.4 A Wirewound 3.6 DS75LC Series 7.3mm x 5mm | Tanotis