
Multicomp PRO MP006119 Through Hole Resistor 8.2 ohm 10 W ± 5% Axial Leaded
Product details
| Resistance | 8.2ohm |
| Product Range | - |
| Power Rating | 10W |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Voltage Rating | - |
| Resistor Element Type | Metal Oxide |
| Temperature Coefficient | ± 400ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP006119 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $1.15
-70%$1.15
$0.34Multicomp PRO MP006119 Through Hole Resistor 8.2 ohm 10 W ± 5% Axial Leaded
Product details
| Resistance | 8.2ohm |
| Product Range | - |
| Power Rating | 10W |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Voltage Rating | - |
| Resistor Element Type | Metal Oxide |
| Temperature Coefficient | ± 400ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP006119 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Resistance | 8.2ohm |
| Product Range | - |
| Power Rating | 10W |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Voltage Rating | - |
| Resistor Element Type | Metal Oxide |
| Temperature Coefficient | ± 400ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP006119 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












