Multicomp PRO MGRF2WJ0275AA9 MGRF2WJ0275AA9 Through Hole Resistor 2.7 Mohm Mgrf 2 W ± 5% Axial Leaded 3.5 kV
HomeStore
  • Small in dimension and broad range in high resistance
  • Excellent in absorption of electric shock (pulse, surge voltage)
  • Resistance values ranges from 1Kohm to 33Mohm with ±5% tolerance
  • 2W power rating at 70°C
  • Dimension is 6mm x 17mm x 28mm (D x L x H)
  • Maximum working voltage is 3500V
  • Maximum overload voltage is 4000V
  • Dielectric withstanding voltage is 1000V
  • 10000V surge withstanding voltage (100Kohm to 33Mohm)
  • High voltage resistor
  • Multicomp Pro products are rated 4.6 out of 5 stars
  • 12 month limited warranty *view Terms & Conditions for details
  • 96% of customers would recommend to a friend
Other details
Brand MULTICOMP PRO
Part Number MGRF2WJ0275AA9
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
  • 2W power rating at 70°C
  • High voltage resistor
Other details
Brand MULTICOMP PRO
Part Number MGRF2WJ0275AA9
Description
  • 2W power rating at 70°C
Part Number MGRF2WJ0275AA9
Multicomp PRO MGRF2WJ0275AA9 MGRF2WJ0275AA9 Through Hole Resistor 2.7 Mohm Mgrf 2 W ± 5% Axial Leaded 3.5 kV | Tanotis