Mean Well XLG-320-48-ABV XLG-320-48-ABV LED Driver 3 in 1 Dimming Function Lighting 312 W 52.8 V 6.5 A Constant Voltage 100 VAC New
HomeStore
  • Comply with the latest version of lEC61347/GB19510.1 and UL8750 international safety regulations
  • Wide input range 100~305VAC( Class l)
  • Full power output at 75~100% constant power mode operation
  • Metal case with lP67, suitable for outdoor application
  • 3 in 1 dimming function (dim to off and isolation design)
  • Protection functions are OLP/SCP/OVP/OTP
  • Life time is >50,000hrs and 5 years warranty
  • 320W output power
  • Vo adjustable via built-in potentiometer +3 in 1 dimming function (flicker free C.V. dimming)
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number XLG-320-48-ABV
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
  • 320W output power
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number XLG-320-48-ABV
Description
  • 320W output power
Part Number XLG-320-48-ABV
Mean Well XLG-320-48-ABV XLG-320-48-ABV LED Driver 3 in 1 Dimming Function Lighting 312 W 52.8 V 6.5 A Constant Voltage 100 VAC New | Tanotis