Kemet SBCP-87HY151H Inductor Radial Sbcp Series 150 µH 790 mA 700 0.39 ohm ± 10%
HomeStore
  • Drum core construction
  • Nickel-zinc (NiZn) ferrite core
  • Magnetic non-shield type
  • Operating temperature range of up to +105°C
Other details
Brand KEMET
Part Number SBCP-87HY151H
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
CAD Multiple Formats EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Manufacturer Catalogue EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
  • Drum core construction
  • Magnetic non-shield type
Other details
Brand KEMET
Part Number SBCP-87HY151H
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number SBCP-87HY151H
Kemet SBCP-87HY151H Inductor Radial Sbcp Series 150 µH 790 mA 700 0.39 ohm ± 10% | Tanotis