Kemet MPX1D1770L470 MPX1D1770L470 Power Inductor (SMD) 47 µH 6.5 A Shielded 10.5 MPX 17mm x 17.1mm 7mm
HomeStore
  • Metal composite powder
  • Shielded construction, SMD configuration
  • Operating temperature up to +155°C
  • Low acoustic noise
  • Low magnetic flux leakage
Other details
Brand KEMET
Part Number MPX1D1770L470
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Manufacturer Catalogue EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
CAD Multiple Formats EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
More Images
Kemet MPX1D1770L470 MPX1D1770L470 Power Inductor (SMD) 47 µH 6.5 A Shielded 10.5 MPX 17mm x 17.1mm 7mm - Image 2
  • Metal composite powder
  • Low acoustic noise
  • Low magnetic flux leakage
Other details
Brand KEMET
Part Number MPX1D1770L470
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number MPX1D1770L470
Kemet MPX1D1770L470 MPX1D1770L470 Power Inductor (SMD) 47 µH 6.5 A Shielded 10.5 MPX 17mm x 17.1mm 7mm | Tanotis