COILCRAFT LPS3314-103MRB Power Inductor (SMD), 10 µH, 650 mA, 660 mA, LPS3314 Series, 3.3mm x 3.3mm x 1.3mm, Shielded
HomeStore
This is a Power Inductor (SMD), 10 µH, 650 mA, 660 mA, LPS3314 Series, 3.3mm x 3.3mm x 1.3mm, Shielded product from COILCRAFT with the model number LPS3314-103MRB
Product details
Inductance 10µH
RMS Current (Irms) 650mA
Saturation Current (Isat) 660mA
Product Range LPS3314 Series
Power Inductor Case 3.3mm x 3.3mm x 1.3mm
Inductor Construction Shielded
DC Resistance Max 0.33ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Packaging Cut Tape
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number LPS3314-103MRB
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Inductance 10µH
RMS Current (Irms) 650mA
Product Range LPS3314 Series
Inductor Construction Shielded
DC Resistance Max 0.33ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Packaging Cut Tape
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number LPS3314-103MRB
Description
Inductance 10µH
RMS Current (Irms) 650mA
DC Resistance Max 0.33ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Part Number LPS3314-103MRB
COILCRAFT LPS3314-103MRB Power Inductor (SMD), 10 µH, 650 mA, 660 mA, LPS3314 Series, 3.3mm x 3.3mm x 1.3mm, Shielded | Tanotis