BOURNS SRP1245CC-150M Power Inductor (SMD), 15 µH, 9 A, Shielded, 13 A, SRP1245CC Series
HomeStore
Product details
Inductance: 15µH
RMS Current (Irms): 9A
Inductor Construction: Shielded
Saturation Current (Isat): 13A
Product Range: SRP1245CC Series
Inductor Case / Package: -
DC Resistance Max: 0.038ohm
Inductance Tolerance: ± 20%
Product Length: 13.5mm
Product Width: 12.5mm
Product Height: 4.8mm
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRP1245CC-150M
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Inductance: 15µH
RMS Current (Irms): 9A
Saturation Current (Isat): 13A
Inductor Case / Package: -
DC Resistance Max: 0.038ohm
Inductance Tolerance: ± 20%
Product Length: 13.5mm
Product Width: 12.5mm
Product Height: 4.8mm
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRP1245CC-150M
Inductance: 15µH
RMS Current (Irms): 9A
Saturation Current (Isat): 13A
DC Resistance Max: 0.038ohm
Inductance Tolerance: ± 20%
Product Length: 13.5mm
Product Width: 12.5mm
Product Height: 4.8mm
Part Number SRP1245CC-150M
BOURNS SRP1245CC-150M Power Inductor (SMD), 15 µH, 9 A, Shielded, 13 A, SRP1245CC Series | Tanotis