BOURNS SRP1038CC-330M Power Inductor (SMD), 33 µH, 4 A, Shielded, 6 A, SRP1038CC Series
Product details
| Inductance: 33µH |
| RMS Current (Irms): 4A |
| Inductor Construction: Shielded |
| Saturation Current (Isat): 6A |
| Product Range: SRP1038CC Series |
| Inductor Case / Package: - |
| DC Resistance Max: 0.112ohm |
| Inductance Tolerance: ± 20% |
| Product Length: 11mm |
| Product Width: 10mm |
| Product Height: 3.8mm |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Part Number | SRP1038CC-330M |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
$0.42BOURNS SRP1038CC-330M Power Inductor (SMD), 33 µH, 4 A, Shielded, 6 A, SRP1038CC Series
Product details
| Inductance: 33µH |
| RMS Current (Irms): 4A |
| Inductor Case / Package: - |
| Product Length: 11mm |
| Product Width: 10mm |
| Product Height: 3.8mm |
Other details
| Brand | BOURNS |
Description
| Inductance: 33µH |
| RMS Current (Irms): 4A |
| Product Length: 11mm |
| Product Width: 10mm |
| Product Height: 3.8mm |