Bourns SRN6028C-101M SRN6028C-101M Power Inductor (SMD) 100 µH 720 mA Semishielded 800 SRN6028C Series New
HomeStore
This is a SRN6028C-101M Power Inductor (SMD) , 100 µH, 720 mA, Semishielded, 800 mA, SRN6028C Series New product from BOURNS with the model number SRN6028C-101M
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRN6028C-101M
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRN6028C-101M
Description
Part Number SRN6028C-101M
Bourns SRN6028C-101M SRN6028C-101M Power Inductor (SMD) 100 µH 720 mA Semishielded 800 SRN6028C Series New | Tanotis