Bourns SRN5040TA-220M Power Inductor (SMD) 22 µH 1.5 A Semishielded 1.62 SRN5040TA Series 4.95mm x 3.8mm
HomeStore
This is a Power Inductor (SMD), 22 µH, 1.5 A, Semishielded, 1.62 A, SRN5040TA Series, 4.95mm x 4.95mm x 3.8mm product from BOURNS with the model number SRN5040TA-220M
Product details
Inductance 22µH
RMS Current (Irms) 1.5A
Inductor Construction Semishielded
Saturation Current (Isat) 1.62A
Product Range SRN5040TA Series
Power Inductor Case 4.95mm x 4.95mm x 3.8mm
DC Resistance Max 0.123ohm
Inductance Tolerance ± 20%
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRN5040TA-220M
Product details
Inductance 22µH
RMS Current (Irms) 1.5A
Product Range SRN5040TA Series
DC Resistance Max 0.123ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRN5040TA-220M
Description
Inductance 22µH
RMS Current (Irms) 1.5A
DC Resistance Max 0.123ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Part Number SRN5040TA-220M
Bourns SRN5040TA-220M Power Inductor (SMD) 22 µH 1.5 A Semishielded 1.62 SRN5040TA Series 4.95mm x 3.8mm | Tanotis