BOURNS RLB0913-1R0K INDUCTOR, 1UH, 7.45A, 10%, RADIAL
HomeStore
This is a INDUCTOR, 1UH, 7.45A, 10%, RADIAL product from BOURNS with the model number RLB0913-1R0K
Product details
DC Resistance Max 0.013ohm
Saturation Current (Isat) 10A
Packaging Each
Inductance Tolerance ± 10%
Product Range RLB0913 Series
RMS Current (Irms) 7.45A
Inductance 1µH
Other details
Brand BOURNS
Part Number RLB0913-1R0K
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
DC Resistance Max 0.013ohm
Saturation Current (Isat) 10A
Packaging Each
Inductance Tolerance ± 10%
Product Range RLB0913 Series
RMS Current (Irms) 7.45A
Inductance 1µH
Other details
Brand BOURNS
Part Number RLB0913-1R0K
Description
DC Resistance Max 0.013ohm
Saturation Current (Isat) 10A
Inductance Tolerance ± 10%
RMS Current (Irms) 7.45A
Inductance 1µH
Part Number RLB0913-1R0K
BOURNS RLB0913-1R0K INDUCTOR, 1UH, 7.45A, 10%, RADIAL | Tanotis