
Wurth Elektronik 860131175004 Electrolytic Capacitor 4.7 ?F 250 V WCAP-ATET Series ± 20% Radial Leaded 10 mm
Wurth Elektronik 860131175004 Electrolytic Capacitor 4.7 ?F 250 V WCAP-ATET Series ± 20% Radial Leaded 10 mm
Product details
| Capacitance | 4.7?F |
| Voltage Rating | 250V |
| Product Range | WCAP-ATET Series |
| Capacitance Tolerance | ? 20% |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Diameter | 10mm |
| Lead Spacing | 5mm |
| Height | 12.5mm |
| Operating Temperature Min | -25?C |
| Operating Temperature Max | 125?C |
| Lifetime @ Temperature | 2000 hours @ 125?C |
| ESR | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 860131175004 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Wurth Elektronik 860131175004 Electrolytic Capacitor 4.7 ?F 250 V WCAP-ATET Series ± 20% Radial Leaded 10 mm
Product details
| Capacitance | 4.7?F |
| Voltage Rating | 250V |
| Product Range | WCAP-ATET Series |
| Capacitance Tolerance | ? 20% |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Diameter | 10mm |
| Lead Spacing | 5mm |
| Height | 12.5mm |
| Operating Temperature Min | -25?C |
| Operating Temperature Max | 125?C |
| Lifetime @ Temperature | 2000 hours @ 125?C |
| ESR | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 860131175004 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Capacitance | 4.7?F |
| Voltage Rating | 250V |
| Product Range | WCAP-ATET Series |
| Capacitance Tolerance | ? 20% |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Diameter | 10mm |
| Lead Spacing | 5mm |
| Height | 12.5mm |
| Operating Temperature Min | -25?C |
| Operating Temperature Max | 125?C |
| Lifetime @ Temperature | 2000 hours @ 125?C |
| ESR | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 860131175004 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.








