WURTH ELEKTRONIK 860021383023 Electrolytic Capacitor, 150 �F, 400 V, WCAP-ATG5 Series, � 20%, Radial Leaded, 22 mm
WURTH ELEKTRONIK 860021383023 Electrolytic Capacitor, 150 �F, 400 V, WCAP-ATG5 Series, � 20%, Radial Leaded, 22 mm
Product details
| Operating Temperature Min | -25�C |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Operating Temperature Max | 105�C |
| Lifetime @ Temperature | 2000 hours @ 105�C |
| Voltage Rating | 400V |
| Product Range | WCAP-ATG5 Series |
| Diameter | 22mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | - |
| Capacitance | 150�F |
| Lead Spacing | 10mm |
| Capacitance Tolerance | � 20% |
| Packaging | Each |
| Height | 31mm |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 860021383023 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $12.09
-70%$12.09
$3.63WURTH ELEKTRONIK 860021383023 Electrolytic Capacitor, 150 �F, 400 V, WCAP-ATG5 Series, � 20%, Radial Leaded, 22 mm
Product details
| Operating Temperature Min | -25�C |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Operating Temperature Max | 105�C |
| Lifetime @ Temperature | 2000 hours @ 105�C |
| Voltage Rating | 400V |
| Product Range | WCAP-ATG5 Series |
| Diameter | 22mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | - |
| Capacitance | 150�F |
| Lead Spacing | 10mm |
| Capacitance Tolerance | � 20% |
| Packaging | Each |
| Height | 31mm |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 860021383023 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Operating Temperature Min | -25�C |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Operating Temperature Max | 105�C |
| Lifetime @ Temperature | 2000 hours @ 105�C |
| Voltage Rating | 400V |
| Product Range | WCAP-ATG5 Series |
| Diameter | 22mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | - |
| Capacitance | 150�F |
| Lead Spacing | 10mm |
| Capacitance Tolerance | � 20% |
| Packaging | Each |
| Height | 31mm |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 860021383023 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








