VISHAY MAL210118223E3 CAP, ALU ELEC, 22000UF, 63V, SCREW
Product details
| Capacitance | 22000µF |
| Voltage Rating | 63V |
| Product Range | 101 PHR-ST Series |
| Lifetime @ Temperature | 10000 hours @ 85°C |
| Capacitance Tolerance | ± 20% |
| Capacitor Terminals | Screw |
| Diameter | 50mm |
| Lead Spacing | 22.2mm |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Height | 80mm |
| ESR | 0.019ohm |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | MAL210118223E3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
$23.25VISHAY MAL210118223E3 CAP, ALU ELEC, 22000UF, 63V, SCREW
Product details
| Capacitance | 22000µF |
| Voltage Rating | 63V |
| Diameter | 50mm |
| Lead Spacing | 22.2mm |
| Height | 80mm |
| ESR | 0.019ohm |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Quantity | Each |
Description
| Capacitance | 22000µF |
| Voltage Rating | 63V |
| Diameter | 50mm |
| Lead Spacing | 22.2mm |
| Height | 80mm |
| ESR | 0.019ohm |