Rubycon 10PX2200MEFC10X16 Electrolytic Capacitor Miniature 2200 µF 10 V ± 20% Radial Leaded 2000 Hours @ 105°C Polar
- 860mA RMS at 120Hz/105°C Rated ripple current
Computers & Computer Peripherals, Aerospace, Defence, Military, Multimedia, Consumer Electronics
| Brand | RUBYCON |
| Part Number | 10PX2200MEFC10X16 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
| Brand | RUBYCON |
| Quantity | Each |
Description