VISHAY P11S1V0FLSY00102KA Rotary Potentiometer, Cermet, 1 kohm, 1 W, ± 10%, P11S Series, 1 Turns, Linear
Product details
| Shaft Length | 25mm |
| Shaft Diameter | 6mm |
| No. of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Screwdriver Slot |
| Resistance Tolerance | ± 10% |
| Product Range | P11S Series |
| Track Taper | Linear |
| No. of Turns | 1Turns |
| Potentiometer Mounting | Panel |
| Power Rating | 1W |
| Track Resistance | 1kohm |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | P11S1V0FLSY00102KA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
Product details
| Shaft Length | 25mm |
| Shaft Diameter | 6mm |
| No. of Gangs | 1 |
| Track Taper | Linear |
| No. of Turns | 1Turns |
| Power Rating | 1W |
| Track Resistance | 1kohm |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
Description
| Shaft Length | 25mm |
| Shaft Diameter | 6mm |
| Power Rating | 1W |
| Track Resistance | 1kohm |