Vishay PRV4F0GJS102KAB10 PRV4F0GJS102KAB10 Rotary Potentiometer Industrial 1 Kohm Turns Linear 2 W ± 20% PRV4
- Low contact resistance variation (1% typical)
- Use of Faston 2.86 connections
- centre detent option
- 1500V Dielectric strength (RMS)
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | PRV4F0GJS102KAB10 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
- centre detent option
Other details
| Brand | VISHAY |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
Description